Skuteczna ochrona przed poceniem

Zwiększone pocenie latem – kiedy panują upały – dotyka w zasadzie każdego. Są jednak osoby, które z nadmiernym poceniem muszą radzić sobie przez cały rok. Na szczęście aktualnie skuteczna, a równocześnie delikatna dla skóry ochrona przed potem jest w zasięgu ręki każdego z nas. Rozwiązaniem zasługującym na uwagę okazuje się dezodorant naturalny.

Czy naturalny dezodorant sobie poradzi?

Dezodorant naturalny naprawdę dobrze radzi sobie z opanowaniem pocenia. Jednocześnie nie zawiera tych wszystkich substancji, które mogą działać drażniąco na skórę, a które obecne są w normalnych antyperspirantach. Zalicza się do nich między innymi parabeny oraz aluminium, bez którego większość producentów antyperspirantów w ogóle nie potrafi się obejść.

Najczęściej dezodoranty naturalne zawierają w swoim składzie sodę oczyszczoną. To właśnie ona solidnie chroni przed namnażaniem się bakterii odpowiadających za przykry zapach. Co istotne, dezodoranty naturalne nie blokują gruczołów potowych, nie tuszują zapachu potu, ale działają tak, aby w ogóle się on nie pojawił.