Przedszkole z wiodącym angielskim – jakie zajęcia oferuje?

Wielu opiekunom zależy, aby ich dzieci chłonęły język angielski jak najwcześniej. Nic w tym dziwnego , ponieważ posługiwanie się językiem angielskim jest w obecnych czasach koniecznością. Z tego względu powstaje coraz więcej przedszkoli po angielsku. Są to najczęściej placówki niepubliczne. 

Dlaczego warto wysłać dziecko do miejsca, jakim jest przedszkole polsko-angielskie?

Nie można zaprzeczyć, że nauka języka angielskiego od najmłodszych lat jest ze wszech miar kluczowa w kontekście całościowego rozwoju naszych dzieci, w związku z czym odpowiedź na pytanie, czy przedszkole angielskie (w mieście Łomianki to z pewnością Tree House) jest odpowiednim wyjściem, jest niezwykle prosta: oczywiście, że tak. Zdecydowanie warto skierować dzieci do przedszkola niepublicznego nastawionego na naukę języka angielskiego, gdyż w dzisiejszych realiach biegłe posługiwanie się tym językiem jest kompetencją ze wszech miar kluczową i przydatną tak samo w życiu prywatnym, jak i zawodowym. 

Przedszkole angielskie – czy mówi się tam tylko po angielsku?

Jest to pytanie, które bez wątpienia ciśnie się na usta wielu rodziców. Oczywiście dzieci są zachęcane do jak najbardziej intensywnego posługiwania się tym językiem, ale w normalnej komunikacji nie ma jakichkolwiek przeszkód, żeby posługiwać się ojczystym językiem. Znaczna część zajęć jest natomiast prowadzona w języku angielskim, co w dużej mierze wpływa na rozwój dziecka w tym obszarze. Należy zdawać sobie sprawę, że przedszkole niepubliczne (Łomianki) za swój cel stawia nade wszystko opiekę nad dziećmi oraz ich zdrowy rozwój, jednak przede wszystkim wspaniałą atmosferę, dzięki której wszystkie dzieci będą chciały przebywać jak najwięcej w miejscu, jakim jest przedszkole angielskie.