Najpopularniejsze metody pozbywania się owłosienia

Włoski na ludzkim ciele mają jedno zadanie – ochronę przed chłodem. Jednak obecnie nie są one nam bardzo potrzebne, z tego powodu wiele osób pragnie się ich pozbyć. Nie da się ukryć, że usuwanie owłosienia jest jednym z najczęstszych zabiegów kosmetycznych robionych zarówno samodzielnie, jak i u kosmetycznki. Historia pokazuje, że już setki lat temu znane były ludzkości przeróżne sposoby usuwania włosków z ciała. Korzystały z nich zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Obecnie popularne jest przekonanie, że pachy i nogi zadbanej kobiety powinny być idealnie gładkie. Współczesne kobiety mogą korzystać z wielu metod pozbywania się owłosienia zarówno w domu, jak i u profesjonalistów. Które metody są najskuteczniejsze? Czy z usług gabinetu kosmetycznego?

Wybór najsuteczniejszej metody usuwania zbędnego owłosienia

Wybór metody usuwania owłosienia zależy tylko i wyłącznie od osobistych upodobań. Każda z metod zarówno ta wykorzystywana w salonie kosmetycznym, jak i w domu posiada pewne wady i zalety. Oczywiście przed wykonaniem zabiegu trzeba zastanowić się nad występującymi alergiami, oraz problemami skórnymi. Jeśli mamy najmniejsze wątpliwości, należy skorzystać z rady profesjonalnej kosmetyczki. Usuwanie owłosienia w Toruniu można znaleźć dużą ofertę gabinetów kosmetycznych, gdzie każdy z pewnością wybierze odpowiednią metodę dla siebie.

Jak usunąć zbędne owłosienie samodzielnie

Jest pare sposobów na pozbycie się zbędnych włosków w zaciszu domowym, do najistotniejszych z nich możemy zaliczyć:

Golenie maszynką

jest to chyba najpowszechniejsza metoda, nie wymagająca posiadania profesjonalnego sprzętu. Wystarczy maszynka i pianka do golenia. Jest to też naprawdę szybki sposób, jednak należy pamiętać, że może powodować podrażnienia, poza tym trzeba stosować go co 2 – 3 dni.

Kremy do depilacji

sposób ten wymaga użycia specjalnego kremu dostępnego niemal w każdej drogerii. Jest ona stosunkowo prosta, jednakże może powodować alergie czy podrażnienia skóry. Metoda ta nie należy do tanich – koszt jednej tubki kremu to ok. 30 zł.

Depilator elektryczny

jest to opcja, która daje długofalowe efekty, aczkolwiek jest wyjątkowo bolesna. Depilator działa w prosty sposób – małe pęsety łapią włoski i je po prostu wyrywają. Żeby metoda ta była efektywna włoski muszą być odpowiednio długie, inaczej będą trudne do złapania. 

Usuwanie nadmiernego owłosienia w gabinecie kosmetycznym

Gabinety kosmetyczne w Toruniu oferują wiele sposobów usuwania nadmiernego owłosienia, są to np.:

Wosk

skórę pokrywa się płynnym woskiem, który po wyschnięciu zrywany jest płynnym ruchem. Metoda ta z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych, ale jest wyjątkowo skuteczna. Jej skutki się nawet pare tygodni. Trzeba pamiętać, że do zabiegu włoski powinny być odpowiednio długie. 

Pasta cukrowa

metoda trochę podobna to depilacji woskiem, ale trochę droższa. Mieszankaskładająca się z cukru, ziół i soku z cytryny nakładana jest na skórę, a po wyschnięciu usuwana płynnym ruchem. Metoda ta jest mniej bolesna niż przy wosku, a także włoski mogą być krótsze. 

Depilacja laserowa

jest to jedyna metoda, która usuwa owłosienie permamentnie. Włosy naświetlane są odpowiednim laserem, który uszkadza cebulkę włosa. Jest to bezpieczny sposób, który można stosować nawet w miejscach wrażliwych. Żeby metoda ta była skuteczna należy wykonać ten zabieg kilkukrotnie. Należy wziąć pod uwagę, że nie każdy laser poradzi sobie z każdym kolorem włosa.