Męski styl – w jaki sposób ubrać na wesele?

Wesele to duże przeżycie – nie tylko dla pary młodej jak i dla gości. Zazwyczaj jeśli jesteśmy zaproszeni na taką uroczystość to natychmiast rodzi się w naszej głowie pytanie – w co się ubrać? Co sprawi, że będziemy wyglądać oszałamiająco podczas wesela przyjaciół lub kogoś z rodziny? Kobiety w tej kwestii zazwyczaj mają utrudnione zadanie, gdyż wybór stroju dla kobiet jest bardzo duży. Kombinezony, suknie, sukienki, spódniczki i cała reszta garderoby, a przede wszystkim buty. Jednak czy jest to równoznaczne z tym, iż panowie mają utrudnione zadanie?

Klasyka a może coś innowacyjnego?

Wesela to jednak uroczystości, bądźmy szczerzy, zazwyczaj klasyczne. Co sprawia, że często pojawia się pytanie – “czy wypada ubrać to na wesele”? Jeszcze niedawno taka rozterka pojawiała się tylko wśród kobiet, ponieważ ogólno przyjęty męski strój na wesele, to po prostu garnitur. Tak pozostało do dnia dzisiejszego, ale na szczęście, pojawiło się na rynku odzieżowym w tym zakresie kilka udoskonaleń – wszystko zależy od tego co kto lubi oraz w czym dobrze się czuje. Nie ma już przymusu, żeby garnitur był tylko czarny. W dzisiejszych czasach może być on również szary, granatowy a nawet bordowy. I będzie to dobrze wyglądać. W ten sposób panowie mają możliwość, aby połączyć klasykę z przejawami nowej mody.

Jakie elementy można ze sobą łączyć a czego się wystrzegać .

Rozwiązań jest wiele i są kwestią upodobań. Ale warto zapamiętać, czego pod żadnym pozorem nie ubierać:
całkowity zakaz jeansów – nie ma o tym mowy! Nawet jeśli komuś wydaje się, że doskonale wyglądają z białą koszulą i marynarką.
koszule z krótkim rękawem – może się wydawać, że jest to niesprawiedliwe w stosunku do mężczyzn, ponieważ kobiety, podczas wesel w gorące dni, mogą mieć krótkie sukienki albo suknie bez pleców. Ale to nie to samo – męska koszula z krótkim rękawem nie jest aż tak elegancka – i wygląda zbyt “luzacko”
Dawniej panowała zasada o tym, aby nie ubierać czarnego garnituru – jednak teraz w tym temacie wiele się zmieniło – coraz częściej pan młody decyduje się na inny kolor aniżeli czerń – stąd też zasada nie sprawdza się w dzisiejszych czasach.

Jakie są plusy posiadania garnituru, który będzie uszyty na miarę?

Garnitury szyte na miarę z reguły kojarzą się z luksusem. Dużo osób bowiem twierdzi, iż nie stać ich na tak wydatek. Ale warto pamiętać, że jest to opinia sprzed lat, kiedy duża część panów na tego typu okazje, zaopatrywała się w sklepach odzieżowych. Jednak teraz, ceny na półkach sklepowych, zwłaszcza odzieżowych, rosną bardzo szybko. W związku z tym, cena garnituru uszytego na miarę nie wydaje się już taka kosmiczna, a wręcz przeciwnie. Komfort noszenia jest zdecydowanie większy, gdyż krawiec dokładnie nas wymierzy i dobrze dopasuje materiał. Dzięki temu zakładając taki garnitur, możemy poczuć się jak w drugiej skórze. A podczas wielogodzinnego wesela, najbardziej istotny, elementem jest nasza wygoda.