Jakie kwiaty warto wybrać na pogrzeb?

Nie ukryjemy, że kwiaty wręcza się nie tylko z okazji wesołych uroczystości, takich jak imieniny, ślub czy też jubileusz. Daje się je także dla oddania czci i pożegnania zmarłej osoby. Wiele osób zastanawia się, jakie kwiaty powinno się wybrać na tę smutną okoliczność.

Gatunek kwiatów na pogrzeb – jakie wybrać

Zakład pogrzebowy bielsko biała uważa że nie ma jednego gatunku kwiatów szczególnie zalecanego czy zakazanego. Naprawdę wszystkie z nich powinny być zastosowane w takich uroczystościach. Jednak należy unikać nazbyt kolorowych lub dziwnych kompozycji.

Jakie kwiaty powinno się wybrać na pogrzeb?

Zgodnie z tradycją najczęściej wybieranymi kolorami są czerwienie, biele lub różne odcienie kremowego. Dodatkowo wybitnie elegancko prezentują się również fiolety i barwy przygaszone. Tak naprawdę to wszystkie kolory kwiatów znajdują zastosowanie w wieńcach czy wiązankach pogrzebowych, powinniśmy jednak pamiętać, by kompozycja była stonowana.

Jakie kompozycje kwiatowe powinno się wybrać na pogrzeb?

Nie da się ukryć, że wieńce pogrzebowe są najchętniej wybieranymi kompozycjami. Są one dość duże, ponadto są najczęściej okrągłe lub półokrągłe. Są one tworzone na floretach lub podkładzie z iglastych gałązek. Najchętniej wybierane kwiaty do wieńców pogrzebowych to: anturia, lilie, róże, goździki. Z kolei wiązanki pogrzebowe są mniejsze niż wieńce. Mają one formę dziwnego bukietu. Możemy je zarówno ułożyć na nagrobku, a także wstawić do wazonu. Typowe wiązanki są wykonywane prawie z każdego gatunku kwiatów.