Jaką muzykę wybrać na wesele?

Akompaniament muzyczny na weselu to jedna z najistotniejszych decyzji jakie muszą podjąć Młode Pary. Jeszcze kilka lat wstecz całkowicie zrozumiałym było wybranie zespołu muzycznego, jednak aktualnie coraz częściej wybierany jest DJ. Dobra muzyka na weselu zapewnia rewelacyjne przyjęcie, prawdopodobnie nikt nie chce mieć uroczystości, na której nikt nie bawi się dlatego, że jest byle jaka muzyka. Czym różni się zespół muzyczny od DJ i która opcja jest lepsza cenowo?

Tekst we współpracy z DJ Laskowski – wodzirej na wesele.

DJ na wesele – jakie są tego plusy?

Najczęściej DJ posiada o wiele większy wybór muzyki, którą ma możliwość na weselu puścić. Obecnie gdy ma się dostęp do internetu i puszcza się muzykę z komputera to ma się możliwość aby zagrać w zasadzie każdy możliwy gatunek muzyczny, artystę oraz piosenkę. DJ bardzo często jest tańszą opcją niż zespół muzyczny, w szczególności dlatego, że pracuje sam. W zespole jest kilka osób, dodatkowo posiadają instrumenty i wkładają w to większy wysiłek fizyczny więc też cena za ich usługę jest większa. Kolejną zaletą DJa jest to, że nawet w trakcie jego przerwy muzyka może dalej lecieć. W przypadku zespołu muzycznego przerwa na jedzenie przerwę w graniu, a niektóre zespoły planują te przerwy co parę kawałków. Opłata DJa oczywiście różni się w zależności od miejscowości, jego doświadczenia i prestiżu. Oczywistym jest, że w Warszawie będzie zupełnie inną cenę niż w dużo mniejszej miejscowości.

Wesele z zespołem muzycznym

Zespół muzyczny na weselu jest dla wielu osób oczywistym wyborem. Taką decyzję często podejmą pary, które na swoim przyjęciu chcą mieć większe grono starszych osób. Kiedyś nie do pomyślenia było zamawianie DJa i starsze ciocie i wujkowie mogłyby zwyczajnie mieć kłopot z zabawą. Zespół muzyczny pomimo tego, że ma z góry określony repertuar to może go bardzo fajnie wpleść w gry, które często pojawiają się na weselach. DJ nawet jeśli bardzo by chciał to nie zagra tej samej piosenki w 5 różnych rytmach. Sporo osób twierdzi również, że wesele jest bardzo wyjątkowym i niepowtarzalnym wydarzeniem, że nie myśli o nim bez muzyki na żywo. Koszty orkiestry przeważnie są sporo wyższe niż te, które trzeba zapłacić za DJ.

O czym pamiętać wybierając muzykę na wesele?

W pierwszej kolejności trzeba pomyśleć o tym jakie są wasze preferencje. Wesele owszem – jest dla gości, ale to w głównej mierze Wy jako Para Młoda musicie być z niego zadowoleni. Jeśli wolicie nowoczesne wydania utworów i ogromną odmienność to DJ będzie doskonałą decyzją. Jeżeli Wasze wesele ma być dosyć wymyślne to rewelacyjnie sprawdzi się orkiestra. Całkowicie inną muzykę zaplanujecie kiedy duża część gości będzie młoda, a inną kiedy uroczystość ma być typowo rodzinna. Nieistotne jest jednak czy postawicie na zespół czy DJ na wesele – przede wszystkim zadbajcie o to aby repertuar Wam odpowiadał. Na dodatku umówcie się z muzykami na to czy planujecie zabawy weselne, czy nie, jeżeli tak to jakie. Za każdym razem pamiętajcie też o zawarciu umowy.