Jak wygląda produkcja opakowań

Każdy z nas zwykle korzysta opakowań. Znajdują się praktycznie wszędzie, znaczna część produktów spożywczych jest w nie spakowana, kurier przywozi nam nasze zamówienie zapakowane w karton. Właściwie każda rzecz, posiada swoje opakowanie. Tektura, to najgrubszy papierniczy materiał, żeby powstała – przynajmniej dwie warstwy masy papierniczej, muszą zostać sklejone. Wykorzystywana jest do produkcji różnych opakowań, które używane są między innymi w przemyśle spożywczym. Jak właściwie powstają opakowania?

Produkcja opakowań

Żeby opakowanie zostało wyprodukowane na samym początku powinien powstać projekt. Gdy tylko wyspecjalizowani pracownicy, dostaną już gotowy projekt lub zlecenie na wykonaniedanego opakowania, zaczyna się etap projektowania. Kolejno, wybierana jest tektura, zgodnie z wymaganiami oraz oczekiwaniami klienta.

Bardzo istotna jest jakość tektury – to od niej zależy wytrzymałość kartonu.W procesie produkcji tektury, używana jest makulatura i ścier drzewny, są one poddawane odpowiedniej obróbce chemicznej i termicznej. Na samym początku, otrzymujemy cienkie arkusze, które klejone są warstwowo w taki sposób, by utworzyły tekturę. Im więcej będzie warstw tektury, tym karton będzie bardziej trwalsze. Kartony, używane przez firmy zajmujące się przeprowadzkami, niekiedy posiadają aż siedem warstw. Gotowa tektura, poddawana jest wykrajaniu na określony wymiar. Gotowe już opakowania, można na życzenie klienta personalizować. Na pudełkach: można naklejać naklejki, wykonać nadruki czy też wykończyć je folią bądź ozdobnym papierem.

Kiedy wszystkie opakowania, są wykrojone i oderwane od wszystkich pozostałych opakowań, można wykonać na nich nadruk lub poddać kaszerowaniu – jest to oklejanie, bardzo cienką warstwą papieru. Efekt końcowy daje nam miłe w dotyku opakowanie, poza tym, tak wykończone opakowania wyglądają bardzo estetycznie. Na opakowaniach można umieścić nadruk na życzenie klienta, może to wywołać większe zainteresowanie klientów danym produktem. Ostatni etap to złożenie lub klejenie opakowań, które może odbyć się mechanicznie lub ręcznie. Po złożeniu,opakowania są już w pełni gotowe aby dotrzeć do docelowego klienta. Jeśli zamówienia są duże, złożenie kartonów pozostaje dla klienta. Złożone na płasko kartony, o wiele łatwiej się transportuje oraz magazynuje – zajmują dużo mniej miejsca. Czasami klienci, chcą otrzymać już złożone opakowania. Poznaj pełną ofertę na folmaxdruk.pl

Gotowy produkt na zamówienie klienta

Mimo, że proces produkcji kartonów zawsze wygląda bardzo podobnie, klienci mają możliwość dopasowania ich według swoich własnych potrzeb oraz oczekiwań. Sam proces, pomimo że wydaje się trudny, wcale taki nie jest. Produkt końcowy, który powstaje w tym procesie, nie tylko skutecznie chroni produkt ale i reklamuje jego zawartość, której najczęściej nie widać.