Jak się przygotować do rezonansu magnetycznego?

Rezonans magnetyczny to badanie niezwykle uniwersalne, które może wykazać wiele różnych przypadłości i chorób. Wielu lekarzy często zleca je swoim pacjentom. Należy jednak pamiętać o niezwykle istotnych zasadach przygotowania się do rezonansu, aby uniknąć wszelkich uszczerbków na zdrowiu.

Przygotowanie do badania

Zalecenia są niezwykle proste, ale nie można ich lekceważyć. Przede wszystkim trzeba otrzymać skierowanie oraz dostarczyć wynik badania krwi, które miało miejsce w ostatnim czasie. Nie można spożywać żadnych posiłków na dwie godziny przed rezonansem, chyba że odbywa się podczas znieczulenia – wtedy musimy być zupełnie na czczo. Jeśli będziemy stosować się do tych reguł, możemy mieć pewność, że rezonans magnetyczny (w Gdańsku możesz zapisać się tutaj http://rezonansgdansk.pl/). Odbędzie się bez zarzutów, a wyniki będą prawdziwe i obiektywne.

Przeciwwskazania

Jest również szereg przeciwwskazań. Rezonans magnetyczny nie może się odbyć, kiedy pacjent ma rozrusznik serca lub w jego ciele tkwi odłamek metalu lub innego rodzaju ciała obce, które reagują na magnes. Obecność na badaniu w takim stanie może doprowadzić do znacznego pogorszenia stanu zdrowia, a w skrajnych przypadkach także niespodziewanej śmierci. Zaleca się zatem rozsądek oraz dbanie o swoje zdrowie. Także osoby, które dysponują na przykład aparatem ortodontycznym lub klipsami naczyniowymi, nie powinny wziąć udziału w badaniu, chociaż jest to z pewnością kwestia do ustalenia z lekarzem.