Jak dobrać wielkość bramek piłkarskich?

Piłka nożna to chyba najbardziej popularna gra zespołowa na całym świecie. To właśnie w piłkę nożną chętnie grają dzieciaki na lekcjach wychowania fizycznego. By rozegranie meczu było możliwe, potrzebne jest nie tylko boisko oraz piłka, ale teżbramki piłkarskie. Jaki rozmiar bramek piłkarskich będzie odpowiedni?

Zarówno szerokość, jak i wysokość bramki zależne są od boiska, na którym ma zostać rozegrany mecz. Największe dostępne w sprzedaży bramki piłkarskie mają 244 centymetry wysokości oraz 732 centymetry szerokości. Takie bramki piłkarskie wykorzystywane są wówczas, gdy mecz będzie rozgrywany na pełnowymiarowym boisku. Orliki , które znajdują się na wielu osiedlach do takich się nie zaliczają. W ich przypadku bramki piłkarskie mają nieco mniejsze wymiary: 2 metry wysokości i 5 metrów szerokości. W przypadku gry w futsal bramki mają jeszcze mniejszy rozmiar. Mają jedynie 3 metry szerokości oraz 2 metry wysokości.

Wybierając bramki piłkarskie, trzeba pamiętać, że pod uwagę należy wziąć nie tylko rozmiar. Solidna bramka piłkarska jest przede wszystkim stabilna. To właśnie ta cecha przekłada się na bezpieczeństwo zawodników, którzy biorą udział w meczu.