Ile zapłacisz za organizacje wesela w 2022 roku?

Nie da się ukryć, że za ceremonię wesela i ślubu w roku 2022  będziemy musieli zapłacić więcej. Musisz liczyć się także z tym, że organizacja wesel we Wrocławiu jest pracochłonna. Jeżeli zamieszkujesz wrocław bądź inne miasta w Polsce to sprawdź artykuł, który dla Ciebie przygotowaliśmy aby wiedzieć ile zapłacisz za organizacje wesela w 2022 roku.

Jaki jest koszt wesela w 2022 roku?

Nie da się ukryć, że ceny za ceremonię wesela zależą i od miasta, jak i od jakości wynajmowanego miejsca, pory roku, atrakcji i ilości gości. Wiadomo, że koszt wesela na przykładowo 50 osób będzie niższy aniżeli koszt wesela na sto gości. Statystyki mówią, że już w 2021 roku za wesele na około 70 osób trzeba było zapłacić ok. 30-50 tysięcy zł.. W tym roku musimy doliczyć do tej sumy przynajmniej piętnaście procent więcej. 

Ile kosztuje sala na wesele w 2022 roku?

Oczywiście cena sali jest zależne od tego w jakim mieście ją będziemy wynajmować. Natomiast cena talerza na przyjęciu jest zależne i od liczby gości, jak i od zamówionego menu. Średnio w Polsce wynosi od 260 zł do 350 zł, aczkolwiek w wojewódzkich miastach ceny mogą być znacznie wyższe. Miej w pamięci, że osobno trzeba liczyć wynajęcie DJ-a lub zespołu, fotografa i kamerzysty a także dodatkowych atrakcji. 

Wesele na 50 osób w 2022 roku – tyle musisz zapłacić

Pandemia koronawirusa pozwoliła nam się przyzwyczaić do mniejszych wesel. W tym roku standardem są przyjęcia weselne na 40 – 70 osób. Koszt takiego przyjęcia weselnego to min. 30 tysięcy złotych. Jednak da się delikatnie obniżyć ten koszt.

Wesele na 100 osób w 2022 roku – tyle musisz zapłacić

Jeżeli para zdecyduje się na imprezę weselną na 100 osób to trzeba się liczyć z dużymi kosztami. Za takie wesele trzeba będzie zapłacić minimum 60 tysięcy złotych.

Ile zapłacimy za fotografa na wesele w 2022 roku?

Koszt fotografa na wesele które odbędzie się w 2022 roku  będzie się wynosił od 3000 do 5000 zł. A jak wygląda koszt wynajęcia kamerzysty na wesele w w roku 2022? Bardzo podobnie jak w przypadku fotografa na wesele, cennik kamerzysty ślubnego oscyluje w przedziale od 3000 do 4000 złotych  

Ile trzeba zapłacić za zespół na wesele w 2022 roku?

Trzeba zacząć od tego że cena za zespół, a za DJ się różni. Im zespół liczy więcej osób tym wyższa cena za wynajęcie takiej usługi. Konkretniej za Dj-a w roku 2022 zapłacicie mniej więcej 3-7 tys. złotych, a ceny zespołów weselnych są większe i wynoszą od 5 do 10 tysięcy złotych. Zespół weselny grający w 100% na żywo będzie sobie liczył najwięcej. Pamiętaj też, że  z reguły na jedną osobę z zespołu przypada 1000-1500 zł.

Dekoracje na wesele w 2022 roku – tyle musisz zapłacić

W tym przypadku koszt jest niezwykle zmienny, ze względu na to, że w głównej mierze zależy od tego na jakie kwiaty i dekoracje się zdecydujecie. Jeśli postawisz na żywe kwiaty to najlepszym wyborem będą sezonowe i dostępne lokalnie. Pamiętaj, że sprowadzanie ich w dużej mierze zwiększy ich koszt. Najwięcej zapłacisz od października do maja, natomiast lipiec i sierpień stanie się tańszy. Przykrą wiadomością jest fakt, że w bieżącym roku ceny niektórych  kwiatów wzrosły nawet 3-krotnie. Reasumując średni koszt za kwiaty wyniesie od 3000 do 5000 tysięcy złotych.

Ile trzeba zapłacić za fryzjera i kosmetyczkę na wesele w 2022 roku?

Koszt fryzury ślubnej robionej u fryzjera  wynosi między 150 a 500 złotymi. Jest to zależnie od długości włosów, jaki jest ich stopień skomplikowania a także ilości użytych dodatków. Jeżeli chodzi o makijaż ślubny to trzeba za niego zapłacić kilkaset złotych. Zależy to od umiejętności i doświadczenia makijażystki. Miej w pamięci, że do tej ceny musisz doliczyć cenę makijażu próbnego.