Garnitury robione na zamówienie czy gotowe – na jaki postawić

Garnitur to podstawowy element męskiej garderoby. W większości przypadków nie nosi się go zbyt często, raczej kiedy wymagają tego okoliczności. Tym bardziej warto postarać by był on prawidłowo dopasowany. Wybór odpowiedniego fasonu i klasycznego koloru, pozwoli by podczas używania go od czasu do czasu mieć pewność, że zawsze prezentuje się tak jak należy. Naprzeciw wychodzą producenci garniturów męskich oferując zarówno już gotowe garnitury, jak i możliwość szycia garniturów na miarę. Czym różnią się te warianty? Co będzie lepszym wyborem: zakup w jednej z sieci sklepowych czy zlecenie szycia profesjonalnemu krawcowi?

Plusy i minusy garniturów na miarę

Przede wszystkim garnitur szyty na miarę jest dokładnie dopasowany do sylwetki posiadacza. Przy tego typu garniturze mamy też możliwość do współprodukowannia go od podstaw – wybór materiału, dodatki, fason – każdą z tych zmienne(yc) wybiera zleceniodawca w asyście krawca. Personalizacja garnituru pozwala na spełnienie często nieszablonowych fantazji. Oprócz szycia(em) od zera producent garniturów męskich ma w ofercie także opcję przeróbki już posiadanego garnituru wedle upodobań(ami) – jest to dobra propozycja dla mężczyzn, których sylwetka zmieniła się od czasu zakupu. Tego typu garnitur zdaje się bardzo dobrym pomysłem, ale należy mieć także na uwadze pewne wady. Czas oczekiwania na uszycie takiego garnituru trwa od miesiąca, do nawet trzech miesięcy. Wszystko uzależnione jest od dostępności materiałów, szczegółów i poziomu skomplikowania. To samo dotyczy kosztów – jest ona uwarunkowana wiele zmiennych.

Gotowe garnitury – lepsze czy gorsze od szytych na miarę?

Osoby, które nie mają czasu czekać na uszycie garnituru mają możliwość skorzystania z gotowych modeli. W tym celu trzeba udać się do jednej z sieciówek sprzedających tego typu towar, przymierzyć i voila. Kolejnym(ą) istotnym(ą) przymiotem gotowych garniturów jest ich cena, najczęściej niższa względem wyprodukowania garnituru od podstaw. Ponadto znane sieci raz na jakiś czas organizują promocje. Jest to doskonała okazja by dostać garnitur w preferencyjnej cenie. Producenci garniturów doskonale wiedzą, jak różne potrafią być męskie sylwetki, stąd stale powiększająca się gama produktów. Mimo to, nie każdy będzie się dobrze prezentować w gotowym garniturze. Osoby o nietypowej sylwetce mogą mieć kłopot by znaleźć coś dla siebie.

Jaki garnitur wybrać? 

Decyzję związaną z wyborem garnituru trzeba podjąć po męsku. Biorąc pod uwagę wszelkie wady i zalety każdy facet musi zdecydować samodzielnie. Kiedy potrzebny jest nam garnitur(u) na już i nie za miliony wtedy dobrym pomysłem są odwiedziny w sklepie odzieżowym. W przypadku gdy zależy nam na detalach, nic nas nie goni można pomyśleć o wizytę(cie) u krawca. Nawet pomimo tego, że cena uszycia garnituru męskiego przez producenta jest nieco droższy(a) niż kupno gotowego w sklepie i tak warto go przemyśleć. Biorąc pod uwagę, że taki garnitur może służyć przez lata może się to okazać dobra(ą) inwestycja(ą).

Istnieje także trzecia droga. Garnitur, który nam odpowiada można zakupić w jakiejś sieciówce, a następnie zamówić jego personalizację w salonie krawieckim. Najistotniejsze w tym wszystkim jest, by w garniturze czuć się dobrze.