Czym powinna się cechować dobra firma sprzątająca? O co spytać przed wynajęciem?

Nie da się ukryć, że utrzymanie porządku w biurze nie zawsze jest prostym i łatwym zadaniem. Jeśli Twoi współpracownicy nieszczególnie przejmują się sprzątaniem po sobie albo po prostu pomieszczenia są bardzo duże i wymagają ciągłej konserwacji, konieczna będzie firma sprzątająca. Ze względu na to, że branża ta stale się rozwija, a na rynku panuje ogromna rywalizacja, coraz trudniej wybrać odpowiednią. Doradzamy zatem, na co warto zwrócić uwagę.

Uważaj na cenne sprzęty

Nade wszystko istotne są kwestie takie jak ubezpieczenie OC, które w razie zniszczenia jakiegokolwiek sprzętu pokrywa koszty jego naprawy lub zakupu nowego egzemplarza. Jest to niezbędne, kiedy w biurze jest wiele delikatnych urządzeń. Dobra firma sprzątająca będzie także posiadać certyfikaty świadczące o efektywności usług, takie jak “Gwarant Czystości i Higieny” – nie jest to rzecz jasna obowiązkowy punkt, ale z pewnością wart uwagi.

Jakość świadczonych usług

Ponadto, dobra firma sprzątająca w Gdańsku (polecam Cleanness) będzie zaopatrzona w odpowiedni, specjalistyczny sprzęt. Najnowocześniejsze urządzenia są niezbędne, aby sprzątanie biura było efektywne i dokładne. Podobnie jest ze środkami czystości, które muszą swoją jakością przewyższać te dostępne na półkach zwykłych sklepów.

Zapytaj o dodatkowe usługi

Profesjonalna firma sprzątająca będzie także zapewniać różnego rodzaju usługi dodatkowe, takie jak grabienie liści czy odśnieżanie – jeśli zależy ci, żeby te zadania również były wykonywane, zdecydowanie warto o to zapytać. Wybór odpowiedniej firmy sprzątającej może nie być łatwy, ale gdy znajdziesz specjalistów w tej dziedzinie, będziesz usatysfakcjonowany, a biuro będzie lśnić czystością.