Czy masażysta jest ciekawym zawodem? – opinie masażystów

Branża medyczna stale się rozwija – zapotrzebowanie na absolwentów szkół medycznych jest wysoki. Jednym z bardziej potrzebnych zawodów medycznych jest masażysta. Dlatego sporo młodych ludzi stających przed wyborem zawodu, powinno przeanalizować wymagania rynku pracy. Osoba wykonująca masaż leczniczy powinna posiadać zwód medyczny, ponieważ jest to świadczenie w zakresie ochrony zdrowia.

Żeby zostać technikiem masażystą trzeba ukończyć dwuletnią szkołę medyczną. Takie szkoły można spotkać w większych miastach jak np. Toruń. W czasie edukacji można nauczyć się wielu technik masażu takich jak: leczniczy, klasyczny, sportowy, profilaktyczny oraz kosmetyczny. Gdzie może szukać zatrudnienia absolwent tego typu szkoły? Czy zawód masażysty jest wymagający? Na jakie zarobki może liczyć absolwent? 

Masaż w Toruniu przyniesie Ci ulgę gdy zmagasz się z bólem kręgosłupa.

Technik masażysta – czy warto wybrać ten zawód?

Analiza rynku pokazuje, że od pewnego czasu brakuje wykształconych masażystów. Dzięki dużemu popytowi absolwent nie powinien mieć problemów ze znalezieniem pracy. Liczba  osób z problemami układu ruchu, a w szczególności z chorobami kręgosłupa stale rośnie. Obecnie można uznać, że jest to choroba cywilizacyjna, która dotyka wiele osób. Dobrze przeprowadzony masaż, przez wykwalifikowanego masażystę może przynieść wytchnienie w bólu, oraz zupełnie go wyeliminować. Taka pomoc pacjentom w ich cierpieniach może przynieść wiele satysfakcji z wykonanej pracy. W przypadku różnego rodzaju kontuzji, masaż jest także zalecaną formą terapii, wspomagającą dojście do zdrowia. 

Masażysta – czym dokładnie się zajmuje?

Obpowiednio wykwalifikowany technik masażysta musi znać różne rodzaje masaży zarówno lecznicze, jak i relaksacyjne. Musi umieć dobrać on odpowiedni masaż zależnie od problemu, a także innych uwarunkowań pacjenta takich jak zdrowie a także wiek. Zadaniem masażysty jest usuwanie wszelkiech dolegliwości bólowych a także pomoc w powrocie do zdrowia po przebytych urazach. Ważną umiejętnością jest rozpoznawanie wad postawy i metody korygowania ich. 

Czy masażyści mają jakieś ścieżki rozwoju?

Ze względu na wiele różnych sposobów masażu, wykonawca może doskonalić się w wybranych. Na pewno każdy z tych masaży inaczej wpływa na ciało, dlatego warto zgłębiać wiedzę na ten temat. Inaczej przeprowadza się masaże rehabilitacyjne, a inaczej te, których głównym zadaniem jest zmniejszenie stresu czy redukcja cellulitu. Masażysta specjalizujący się w masażach leczniczych może znaleźć zatrudnienie w przychodniach, uzdrowiskach i w sanatoriach.

Oczywiście nie ma przeszkód aby otworzyć swój własny interes. Jeżeli zdecyduje się na ścieżkę kariery masażu odprężającego, wówczas pracę może znaleźć w gabinetach kosmetycznych, centrach spa, klubach sportowych, siłowniach. Wybór tej ścieżki kariery również pozwala na założenie swojej własnej działalności. Jeśli chodzi o zarobki w tym zawodzie to na pewno na najwyższe może liczyć absolwent, który zdecyduje się na otwarcie własnego gabinetu masażu. Jednakże musi liczyć się on z tym, że należy kupić w np. łóżko do masażu, oraz zdobyć choć odrobinę doświadczenia. 

Co mówią o tym zawodzie sami masażyści? 

Dla większości masażystów ta praca jest także ich hobby. Niewątpliwie jest to trudna fizycznie praca, w którą trzeba włożyć sporo wysiłku. Jednak jeżeli ktoś kocha to co robi i nieustannie się dokształca – wówczas staje się prawdziwym profesjonalistą. Masażyści również w pewnym stopniu są pewnego rodzaju terapeutami – często podczas takiej sesji pacjenci zwierzają się. Na pewno jest to praca dająca wiele zadowolenia, mimo wszystko masażyści często uskarżają się na niewłaściwe propozycje składane przez klientów. Głównym kłopotem są „pacjenci”, którzy wymagają masażu erotycznego. Oczywiście zawsze spotykają się z odmową, ale z pewnością nie jest to miłe doświadczenie dla masażysty.

Zawód masażysty jest perspektywiczny. Absolwent szkoły medycznej kształcący się na kierunku technika masażysty z pewnością nie będzie miał najmniejszego kłopotu z otrzymaniem pracy. Nie można zapominać, że jest to wymagający fizycznie i psychicznie zawód, w którym trzeba ciągle się kształcić. Z tego powodu warto, żeby osoba, która zdecyduje się na ten kierunek lubiła to co robi, wtedy potencjalne niedogodności nie będą zbyt dużym kłopotem.