Czy garnitur w kratę jest już przeżytkiem? Niekoniecznie!

Trendy modowe nieustannie się zmieniają – nie da się tego ukryć. Bardzo często jednak zdarza się, że po wielu latach powracają trendy, o których już dawno zdążyliśmy zapomnieć. Podobnie sprawa wygląda jeśli chodzi o garnitur w kratę. Dowiedz się, jaka jest jego historia i czy warto zdecydować się na garnitur na miarę w podobnym wzorze.

Kiedy garnitury w kratę były najbardziej modne?

Aby nakreślić przeszłość garnituru w kratę, cofnijmy się o jakieś sto lat. W latach dwudziestych ubiegłego wieku zapanowała wszechobecna moda na tego typu wzory. Co więcej, garnitury, które były gładkie, uważano za ekstrawaganckie i nowatorskie. Przez lata słuch o nich zaginął, ale teraz garnitur w kratę znaleźć można w garderobie niezwykle pokaźnej liczby mężczyzn.

Na jakie okazje garnitur w kratę będzie odpowiedni?

Można dyskutować, czy garnitur w kratę to dobry pomysł i czy każdy mężczyzna może się na takowy zdecydować. Rozwiązanie jest proste: jak najbardziej. Przede wszystkim, jest to wzór ponadczasowy, który ujmuje swoją elegancją z odrobiną luzu. Po drugie, każdy będzie świetnie wyglądał w takim garniturze, niezależnie od swojego wieku oraz sylwetki. Garnitur na miarę w kratkę zapewni możliwość pójścia w nim na wesele, jak również poprowadzenia prelekcji czy spotkania biznesowego. Mówimy zatem o niezwykle uniwersalnym rozwiązaniu, którym zdecydowanie warto się zainteresować, w szczególności teraz, kiedy panuje taka moda na garnitur w kratę.